top of page

Hakkımızda

Sez Mimarlık benzersiz projeler tasarlar, çünkü büyük veya küçük her bir projenin, müşterinin ihtiyaçlarıyla başa çıkan tutku ve bağlılıkla yaşanacak yeni bir iş macerası olduğuna inanıyoruz.

 

Her projenin uygun donanım, tasarım ve iletişim yoluyla müşterilerinize anlatılacak bir hikayesi vardır.

360 Derece hizmet veriyoruz. Kendi bünyemizde bulunan mimarlar, yapı mühendisleri ve grafik danışmanlarından oluşan kadromuz sayesinde inşaat işlerini organize ediyor, anlaşmaya varılan zamanlama ve maliyetlere uygun olarak şirketleri yönetiyor ve koordine ediyoruz. 

4.jpeg

Süreç

Yeni bir ofis, eczane yada yaşam alanı gibi önemli bir projeye başlarken izlenmesi gereken çok iyi tanımlanmış süreçlerin olması muhtemeldir. Sez Mimarlık; renklerin nasıl seçileceğine kadar, kendi iyi tanımlanmış tasarım süreçlerine sahiptir. Projeye karar verilmesinden itibaren proje teslim edilene kadar olan tüm aşamalar kararlılıkla sürdürülür.

Aşama I

İhtiyaçların Belirlenmesi

İlk önceliğimiz dinlemek ve anlamak, ardından benzersiz, gerçek ihtiyaçlarınızı doğrulamak ve ifade etmektir. Bu önemsiz bir süreç değildir, çünkü çoğu zaman müşteri hedefine ulaşmak için neye ihtiyacı olduğunu bilemez. Sizi dinleyip, nelerin ilginizi çekeceğine birlikte karar vereceğiz.

Aşama II

Yönlendirme

Sürecin bu aşaması, hem makro hem de mikro düzeyde hayal gücünü ve zekayı devreye sokar. Büyük resim ortaya çıkmaya başlarken, aynı anda ince ayrıntılar da kendini gösterir. Deneyim ve zamansal öncelik işlere yön bildirirken, şirketinize özel benzersiz, özelleştirilmiş ve yeni unsurlar dahil edilecektir.

Aşama III

Tasarım Aşaması

Tasarım aşaması, son ürünün nasıl görüneceğine dair şemalar, çizimler, videolar veya diğer kavramsallaştırmaları içeren yinelemeli bir süreçtir. Geri bildiriminiz aktif olarak istenir ve her yeni revize sürece entegre edilir. Oturumu kapattığınızda, tamamlanacak olan yaşam alanı yada ticari projenizin nasıl görüneceğini ve nasıl çalışacağını en ince ayrıntısına kadar anlayacaksınız.

Aşama IV

Donelerin Birleştirilmesi

Proje son düzlüğe girmiş demektir. Bu noktaya kadar her şey bir araya gelir ve tasarım kendi sorularını yanıtlamaya başlar. Kendi başına bir hayat sürer ve yapılan tasarım kendini gösterir. Bu aşama tamamlandığında projeyi uygulama zamanı gelmiş demektir.

Sonuç: Değer

İş sürecindeki son aşama sonuçtur ve ortaya çıkan değeri oluşturan iki şey önemlidir; sizin için yatırım getirisi ve orada çalışan herkes için özünde değerli olan bir proje. İyi tasarlanmış projelerin performansı arttırdığı ve anormal durum artış olasılığını azalttığı için yatırım getirisi standart olarak gelir. İçsel değer, projenin sadece işlevsel ve ihtiyaçlarınıza uygun olmasının yanısıra, aynı zamanda değerli olacağı anlamına gelir. Çünkü bu projeler insanların hayatlarını en temel düzeyde etkiler:

 

Düşünme, hareket etme ve davranma biçimleri,

İyimserlik ve yeterlilik duygusu hissedip hissetmedikleri,

Tamamlanan işin gurur aşılayıp aşılamadığı.

 

Sez Mimarlık olarak; kalıcı, değerli ve toplumu iyileştiren anlamlı bir mimari bırakmak bizim görevimizdir.

Hayalinizdeki projeyi yapalım.
Bize bugün projenizden bahsedin.

bottom of page